טיפול באמנויות

טיפול באמנויות

טיפול באמנויות

מטפלת בהסדר עם קופ"ח כללית בילדים עד גיל 18
 
חוויה טיפולית אחרת - טיפול באמנויות ו-דרמה-תרפיה
הטיפול בהבעה ביצירה עושה שימוש בכלים חווייתיים ויצירתיים על מנת לאפשר לכל אדם למצוא אפיק מתאים לביטוי. בקליניקה אני עובדת עם שני כלים עיקריים – טיפול באומנויות ו- דרמה-תרפיה.
 
כלים אלו מאפשרים לקשת רחבה של אוכלוסיות למצוא מענה שונה מהטיפול הדינמי, הממוקד בדיאלוג מילולי. האמנות מעניקה פתרון יצירתי, אפקטיבי ומעמיק במגוון נושאים, המעסיקים אותנו.
 
תרפיה באומנויות - אומנות הטיפול
שפת היצירה מאפשרת גשר בין העולם הפנימי לחיצוני . זוהי שפה סימבולית, שאינה מאיימת, היא ספונטנית ומשחררת.
אין בה נכון או לא נכון, היא לא דורשת ניסיון קודם או כישרון מוקדם – היא מכילה אתכם, ואת המוכנות שלכם להביט בעולמכם הפנימי והרגשי באמצעות היצירה.
 
הטיפול באמנויות מאפשר לנו מפגש חוויתי עם עולמנו הפנימי, שקשה לנו לעיתים לבטאו במילים. הוא מעודד את הדמיון ומאפשר ביטוי אותנטי לרגשות – כעסים, חרדות, תקוות וחלומות.
 
בעבודה המשותפת נכיר את מגוון הכלים שמציע עולם מרתק זה – ציור, דרמה, משחקי תפקידים, קלפים מטאפוריים - דרכם ניצור קשר ישיר עם עצמנו ונתמודד עם תכנים לא מודעים.
 
דרמה-תרפיה – לצמוח מתוך משחק
במהלך החיים אנו מחליפים כל הזמן כובעים. כל אחד מהם מייצג חלק אחר בתוכנו. אני אימא, בת זוג, בעלת מקצוע, אני נהגת בכביש, מעצבנים אותי ואני מקללת, בערב אני הופכת לאשת חברה.
האם אנחנו מסוגלים להחליף תפקידים בהתאם לנסיבות? האם אנחנו משועבדים לדמות אחת, ומתקשים להרחיב את רפרטואר התפקידים שלנו?
 
יחד נגלה באלו כובעים אנו מתקשים להתמודד, ובאלו נוח לנו יותר? האם יש בנו שאיפה לגלות את החלקים, שיאפשרו לנו להתמודד ולחיות בתקשורת מיטבית עם עצמנו ועם הסביבה?
 
העבודה נעשית באמצעות משחקי תפקידים, תיאטרון בובות, ציור ומסכות.

למי מיועד הטיפול באמנויות?
לכל מי שיש לו קושי לבטא את עולמו הרגשי באופן מילולי. השפה החווייתית של עולם היצירה מחזקת את יכולתנו להתמודד עם עם מצבים חברתיים קשים ויחסים בינאישיים מורכבים.
מסיבה זו, הטיפול באמנות והדרמה-תרפיה הינו כלי נפלא לעבודה עם ילדים, אשר אינם מנוסים בעיבוד והתמודדות עם סיטואציות רגשיות, וזקוקים לאמצעי תיווך שונה.
 
ולמבוגרים אשר מחפשים שפה ומבט ייחודיים על עצמם ועל העולם, מוכנים להתנסות בחוויה מרתקת של דמיון ויצירה, ולהתחבר לעצמם באמצעות כלי האמנות.
האמנות מסייעת לנו לדייק את החוויה בינינו לבין העולם, להבין טוב יותר את עצמנו, לשפר את מיומנויות התקשורת הרגשית שלנו, ומחזקת את הדימוי העצמי שלנו.

בואו לגלות את עולם הדמיון ואת כוח היצירה. יחד, במרחב הבטוח ביניכם לביני, נחווה עולמות חדשים של צבע, תנועה ומשחק, בעזרתם נצמח לאנשים מודעים ושמחים יותר.