מאמרים ומידע מקצועי

מאמרים ומידע מקצועי

מאמרים ומידע מקצועי

שואלים את עצמכם לאן נעלם הפרטנר האוהב והמפרגן שהיכרתם?
מוצאים את עצמכם בעיצומו של ריב, שממש לא ברור איך וממה התחיל?
רוצים לחדש את הרומנטיקה וההנאה מה"ביחד"?


אני מאמינה כי בעזרת טיפול מקצועי, ניתן להתגבר על המכשולים ולצאת מהם מחוזקים.
אל תישארו לבד עם התיסכול. צרו קשר עוד היום 052-3817273


שמי יפה, אני פסיכותרפיסטית, מטפלת אישית וזוגית, בעלת ניסיון רב בעבודה עם זוגות, המתמודדים עם קשיים בתקשורת, מומחית בשיטת אימגו ובתקשורת רגשית, ומטפלת באמנויות/דרמה-תרפיה.

ראה מידע נוסף..

מרגישים אי שקט קיצוני? ירידה ביכולת התפקוד היומיומית ורצון להסתגר?
חוששים שאתם מאבדים שליטה על חייכם ומשהו רע עלול לקרות?
רק אתם יכולים לעשות את השינוי. אפשר לחיות טוב יותר. לפני שאתם ממהרים לקחת תרופות, נסו טיפול בחרדות ללא תרופות

ראה מידע נוסף..

הקושי שבמעבר מזוגיות להורות

אמרו לכם שאי אפשר ללמוד איך להיות הורים? אז אמרו.....

אם מישהו היה מציע לכם לדבר אז, לשתף ואולי לסייע, בתקופה הקשה של היום שאחרי הלידה, על החוויות, על הקשיים, על התסכול, הייתם שמחים לעשות זאת? אשתף אתכם הפעם בחוויה שלי:

פעם ראשונה שילדתי, הייתי בת 27, "מאוהבת עד השמים". ברצינות, לא היה משהו שרציתי יותר מאשר לחיות עם זה שאהבה נפשי. אז אחרי שהוא הציע ואחרי שהתחתנו, ואימא שלי מיד אמרה לי שכדאי להתחיל לנסות... כי אני כבר לא צעירה ( פולניה ), ואכן ניסינו... וכך הגיעה בתי הבכורה לעולם.

כל הפנטזיות ,החלומות, הסרטים והספרים שקראתי עברו בראשי כשהגעתי לבית חולים אחרי ירידת המים.
הבית הלבן עם גג הרעפים האדום, הגינה הירוקה, הכלב שנובח ( באופן אישי אני מעדיפה לברדורים) ואני ובעלי יושבים יחד כשלידינו בתנו הקטנה, שקטה, רגועה, משחקת על השמיכה הפרוסה על הדשא, כל אלו היו בעולם הפנטזיה שחוויתי.

ראה מידע נוסף..

"עוף גוזל" .... אבל מה נעשה עכשיו?

שלב התרוקנות הקן או בהגדרתו "העדינה" יותר – שלב יציאת הילדים את הבית מתרחש כאשר הילדים עוזבים את הבית לבנות את חייהם העצמאיים כבוגרים. ההורים, בני הזוג, שסיימו את תפקידם ההורי הפעיל, נשארים האחד עם השני. זהו שינוי דרמטי במערך המשפחתי. זוהי תקופה בה נבחן הקשר הזוגי.
 
במשך שנים סבבו חיי ההורים סביב גידול הילדים וטיפוחם. הילדים "מיסכו" את הבעיות ואת הקשיים שנוצרו בין בני הזוג. עד עתה היו הילדים מרכז הפעילות בבית, מרכז המשפחה. לפתע נשארים ההורים בלי התפקיד המרכזי, בו היו עסוקים במהלך השנים. פעמים רבות מרגישים ההורים אובדן ערך עצמי – הילדים עזבו ו "לא זקוקים לנו יותר".
אם חיו ההורים במהלך השנים רק עבור ילדיהם, או שנישואיהם החזיקו מעמד רק בגלל העיסוק בילדים, הם יאלצו עכשיו להתמודד עם הבעיות, אותם הצליחו (יותר או פחות) "לטאטא" ולהרחיק. רק חיבור לעצמי וקשר אינטימי בין בני הזוג, שאינו קשור לתפקידם כהורים, ישרוד תקופה קשה זו.

ראה מידע נוסף..

בניגוד למיתוס, שנשים בלבד סובלות מדיכאון אחרי לידה (14%), מסתבר ש10% מהגברים סובלים מהתופעה אף הם, ולדעת מומחים, מספרם האמיתי אף גבוה יותר, כיוון שחלק ניכר מהם מכחיש את הבעייה, ולכן אינו מגיע לטיפול.
 
לדברי פרופ` ברוך שפירא, מנהל המרכז לטיפול בדיכאון אחרי לידה בבית החולים השיקומי הפסיכיאטרי הרצוג בירושלים, זוהי תופעה שכיחה, בדרגות חומרה שונות, ההולכת ומתרחבת.
 
פרופ` יוסי זוהר, מנהל מחלקה פסיכיאטרית ומרפאת חרדה במרכז הרפואי שיבא בתל-השומר טוען כי "ההבנה שדיכאון אחרי לידה פוקד גם גברים היא חדשה ומהפכנית". ההבנה החדשה שופכת אור על הבעיה ומאפשרת לבחון את התופעה מנקודת מבט חדשה.

ראה מידע נוסף..

אל תוותרו על החלומות....
"זהו? זה כל הסיפור? לא הספקתי כלום.... לא ראיתי את כל מה שרציתי.. האם זוהי האהבה עליה חלמתי?" כל הפנטזיות הבלתי ממומשות שלנו מאז ילדותנו באות לנו ב"בום" במה שנקרא "משבר גיל המעבר" או בשמו התאום "משבר אמצע החיים", שבעבר הגיע "לבקר" אותנו סביב גיל הארבעים ובשנים האחרונות "נדד" לאזור החמישים.
תקופה זו משפיעה באופן שונה על גברים ונשים, אך בכל מקרה היא מלווה בשינויים פיסיים ורגשיים, שיש לזהותם ולתת עליהם את הדעת.

ראה מידע נוסף..

מתוסכלים מהזוגיות?
מחפשים בן/בת זוג אך פוחדים להתחייב?
מרגישים לבד בתוך ה"ביחד"?
שואלים את עצמכם: לאן נעלם הפרטנר שאהבתי?
נרתעים מאינטימיות?

ראה מידע נוסף..

מגיע לכם לצמוח, ללמוד, ליהנות ממה שהחיים מציעים, ומעל הכל, לאהוב.... את עצמכם ואת העולם סביבכם.
שמי יפה, אני פסיכותרפיסטית, מטפלת זוגית בשיטת אימגו ודרמה-תרפיסטית. אני מאמינה בתקשורת רגשית, כמפתח להעלאת הדימוי העצמי, להעצמת נשים ולזוגיות בריאה – כי בכולנו כוחות עצמתיים ומרפאים – עלינו רק לראות ולהכיר אותם...
מרביתנו מתמודדים מידי יום עם בחירות, שעלינו לעשות, עם "רעשים" בעבודה, בזוגיות, עם מתחים וקשיים בתקשורת הבינאישית ועם התלבטויות וספקות על הדרך ה"נכונה" לנו.

ראה מידע נוסף..