טיפול אישי

הערכה עצמית

"ע"י הרחבת הדימוי העצמי שלך, אתה מרחיב את גבולות הכישורים והמסוגלויות שלך" מקסוול מאלטס
 
האם אני אוהב את עצמי?
האם מגיע לי להיות נאהב?
האם מה שאני עושה הוא "נכון"....
 
אם ענית על שאלות אלו בשלילה, אתה שייך לקבוצה גדולה וטובה של אנשים בעלי הערכה עצמית נמוכה. אתה וודאי מבקר את עצמך על כל פעולה שאתה עושה, ולעיתים קרובות גם נמנע מפעולה בגלל הפחד להיכשל... "לא הצלחתי בראיון בעבודה – אני כישלון"... "הבחורה הזו לא ענתה לי, אני לא שווה".

אנשים בעלי דימוי עצמי נמוך מתקשים ליצור קשרים חברתיים, מאמינים כי להשקפה שלהם אין כל משמעות.
 
מהי הערכה עצמית?

הערכה עצמית היא צורך אנושי בסיסי. זוהי התחושה שלנו לגבי עצמנו. איך אנו מעריכים את יכולותינו. האם אני חושש להביע את עצמי בחברה? האם אני משווה את עצמי כל הזמן לאנשים אחרים? תבניות אלו נקבעות בשלב מוקדם מאוד בחיינו. איך התייחסו אלינו, כמה אהבה קיבלנו, עד כמה עודדו או ביקרו אותנו כשנכשלנו.
ככל שאנו בטוחים יותר במחשבותינו ובמעשינו (ואין זה אומר שאיננו יכולים להתלבט), נהיה מעורבים יותר, מקובלים יותר ומאושרים יותר. ככל שנחשוש יותר מכישלון, מזלזול ומדחייה חברתית, נירתע מלהביע את עצמנו, ומלהיות מעורבים חברתית. הפחד מדחייה גורם להימנעות .הימנעות גורמת לחרדה, לבדידות ולהסתגרות.
 
אל תחכו למצבי משבר. צרו קשר להתייעצות: 052-3817273 
 
כמה טיפים לשיפור הערכה עצמית
  1. חשוב לזכור – כולנו עושים טעויות. כולנו נכשלים לפעמים. כישלון במשימה איננו הופך אותנו ל"כישלון" היו יותר סלחניים כלפי עצמכם.
  2. אנשים רבים עם הערכה עצמית נמוכה סובלים גם מחרדה (ראה גם מאמר באתר – טיפול בחרדה) . בדוק עם עצמך האם הפחדים אמיתיים, מבוססים על עובדות, או שאינם פרופורציונאלים למצב האמיתי.
  3. כאשר אתה מצליח במשימה, שמח בהצלחה, זוהי הצלחה שלך, חגוג אותה. וגם אם לא הצלחת, נסה לראות מה למדת מהמשימה.
  4. אנשים בעלי הערכה עצמית נמוכה נוטים "לקחת ללב" כל הערה שנאמרת להם, וחווים אותה כביקורת. רק אתם קובעים מהו הערך האמיתי שלכם.
  5. לכל אחד מאיתנו יש נקודות חוזק.הכירו בערך עצמכם, בייחודיות שלכם. אל תנסו לרצות את הסביבה כדי לקבל תשומת לב ואהבה. הניסיון לריצוי גורם לתיסכול ולכעס. עשו יותר מה שמתאים לכם, מה שיגרום לכם אושר.
  6. שימרו על תזונה נכונה ודאגו לפעילות גופנית. יכולת גופנית טובה יותר והקפדה על מראה ולבוש מוקפדים יחזקו גם את הדימוי העצמי שלכם. 
 
מחשבה יוצרת מציאות

אז היגיע הזמן לומר לקול הקטן, המטריד הזה, שאינו נותן מנוח: די.

זיהוי והכרת המחשבות, שמשבשות לך את החיים, הוא צעד ראשון, בסיסי והכרחי לשינוי. המחשבות הן מחשבות והמציאות – מציאות. מחשבה יוצרת מציאות, אך איננה מציאות. אנחנו מבלבלים הרבה פעמים בין שניהם, ונרתעים מלפעול בגלל הקול הקטן שבתוכנו, שמעכב וחוסם.

חוסר ביטחון עצמי ניתן לטיפול.... אל תוותרו לעצמכם... אל תיתנו לחרדות לשלוט בכם. ככל שאתם נמנעים יותר – החרדה גוברת.

בואו נלמד לקיים דיאלוג עם הפחד. בקליניקה נעימה במרחב הבטוח ביני לביניכם, תקבלו כלים לשיפור איכות החיים שלכם. יחד נגלה את הכוחות, נפריד בין מחשבה למציאות, נרגיע את החרדה.

בקצב שלכם ובאווירה בטוחה ונינוחה אני מזמינה אתכם לבחור בעצמכם, ולצאת איתי למסע מרתק של גילוי והתחזקות.


כי מגיע לנו לחוות את החיים במלואם – לחיות במציאות של מימוש שאיפות והגשמת חלומות