טיפול אישי

תקשורת רגשית

תקשורת רגשית- המפתח לחיים שלמים ומאושרים
ההקשבה היא הפעולה המשמעותית ביותר ליצירת תקשורת בינאישית אפקטיבית. זוהי אבן יסוד, שבלעדיה לא יכול להתקיים קשר.
"כל הקיום האנושי הוא מאבק על אוזן קשבת" (פטר הוג)
 
האם אתם באמת עושים מאמץ להקשיב ולהבין את האדם שמולכם?
האם אנחנו באמת יודעים מה האדם הקרוב אלינו ביותר מרגיש, כואב, חולם? האם אנו מנסים לחלוק איתו את התסכול שלנו, את השמחה שלנו. והאם אנחנו בטוחים שיהיה שם מישהו שיקשיב?
 
בעיות בתקשורת מתחילות בדיוק בנקודה הזו ש"ברור" לנו. אנחנו מניחים הנחות ומפרשים פרשנויות. אנחנו הרי "מכירים" אותו/ה. במשך הזמן אנחנו מצמצמים את התקשורת הרגשית לקשר פרקטי, טכני. הפערים לעומת זאת יתרחבו ואיתם התסכול. הדיאלוג עוסק במטלות היום יום. הפערים גדלים. המרחב הזוגי מאבד מאיכותו. בני הזוג הופכים לשני זרים, המנהלים בית משותף, אבל ללא חוויה של שותפות אמיתית. (עיינו גם במאמר שיטת אימגו).
זהו קשר שהופך להיות ביקורתי ומאשים, כי אנחנו מניחים הנחות לגבי הפרטנר שלנו, דעותיו, מחשבותיו ורגשותיו. מילה אחת שנאמרת מקפיצה ומכעיסה אותנו וגורמת לנו להגיב מהאוטומט ולא מבחירה מודעת.
 
זקוקים לסיוע? צרו קשר: 052-3817273
 
למי מיועד הטיפול?
לך, המתקשה לשתף ברגשותיך ולנהל מערכת יחסים אינטימית עם הקרובים לך.
למחפשים בני זוג, אבל אינם מצליחים לבטא את עצמם ולנהל דיאלוג קרוב ואינטימי (עיינו גם במאמר פחד מאינטימיות).
לכם, השואפים לשפר את איכות הדיאלוג עם הקרובים לכם.
 
בואו לקבל כלים לשיפור מיומנויות התקשורת הרגשית
כאשר נוצר חיבור רגשי, הרבה יותר קל לפתור את הבעיות. אתם מקשיבים לצרכים, לרגשות ולתסכולים של השני. אתם מחוברים לעצמכם יותר. זוהי שפה שהיכרתם ושאולי איבדתם אותה במהלך השנים.
אל תסתפקו בפירורים רגשיים. בואו לקבל כלים לתקשורת רגשית. בואו נלמד יחד במרחב הבטוח להקשיב – בסבלנות, בעדינות, באמפטיה ובעיקר עם הרבה סקרנות. צרו קשר: 052-3817273
 
אל תוותרו על זוגיות אינטימית. אל תוותרו על החלום לשתף, לחלק שמחות ותסכולים עם בן/ת הזוג שלכם. יש "שכונות" שלמות, בכם ובקרובים אליכם, המחכות לגילוי ולאהבה.
 
יחד נבנה מרחב בטוח של אמון, בו נוכל להקשיב ולשתף, ניצור תקשורת מכבדת, הנותנת מקום ומרחב בטוח לצד השני. 052-3817273
 
מאמרים נוספים לעיון: