טיפול זוגי

טיפים לשיפור הזוגיות

5 טיפים: איך להחזיר את האינטימיות לקשר
 
אתם חיים בזוגיות. יש לכם פרטנרים אשר חולקים איתכם חלום משותף, רגשות, רגעים, חוויות - ובכל זאת, מערכת יחסים היא עניין המצריך טיפול, תחזוקה והשקעה.
אל תיכנסו לשיגרה שוחקת, לרגע בו תאבדו עניין בקשר, ובעיקר אל תחכו למצבי משבר, שמהם קשה הרבה יותר לצאת. אני מזמינה אתכם להאמין בעצמכם וביכולת שלכם לשפר ולהגשים חלום של זוגיות בטוחה ומאושרת יותר.
אספתי פה טיפים מגוונים, הלקוחים משיטת האימגו, (ממליצה על המאמר באתר בנושא), אשר מטרתם להחזיר את האינטימיות, לרענן את השגרה, ולהחזיר את האמון והשמחה לקשר. הצעות אלו נבחרו עבורכם לאחר שנוסו בשטח והוכיחו את יעילותן, מי שמתמיד, ומי שמאמין – מצליח, מניסיון.
 

אינטימיות משמעה לאפשר לבן הזוג לראות ולהכיר את הפגיעות שלנו. זוהי הזדמנות לעשות תיקון לפצעי הילדות שלנו וללכת עם בן הזוג אל המקומות הכואבים שלו. אנו זקוקים זה לזה לצמיחה הדדית. ולכן, אל תוותרו על דיאלוג כאשר צצים קונפליקטים, הימנעו מ"לטאטא" את הבעיה. נסו ליזום שיחה. הקשיבו לכעס ולתסכול ובטאו גם אתם את מה שאתם מרגישים. (עיינו במאמר באתר - תקשורת רגשית בזוגיות).

לומר סליחה פירושו שאנו מוכנים לקחת אחריות על מה שאנו אומרים ועושים. לומר סליחה פירושו להקשיב ולשתף תוך כדי יצירת דיאלוג מכבד עם בן הזוג. כאשר כל אחד מתבצר בעמדתו,  תמונותהקושי לחזור לשיגרה גדול יותר והאינטימיות נפגעת. באמצעות דיאלוג פתוח אנו בונים גשר מחודש אל בן הזוג, ומחזירים את תחושת האמון והביטחון לקשר. (עיינו במאמר באתר - פחד מאינטימיות בזוגיות).

משפטי הערכה פותחים את הדלת להידברות ממקום קשוב ופתוח, והינם כלי נפלא להעמקה וחיזוק הקשר מתוך מודעות. הם מאפשרים להכיר טוב יותר את בן הזוג, לראות אותו ולהוקיר אותו על מעשיו ,כמו גם, להקשיב ולקבל באהבה את משפטי ההערכה של בן הזוג עליכם. אני ממליצה לנסות לומר בכל יום משפט הערכה לבן-הזוג. המשפט יכול להיות "קטן" – "אני מעריכה את הקפה שהכנת לי אתמול בערב." או "אני רואה אותך ואני שמח שבחרתי בך לבת-זוגי". וכשאתם שומעים משפט הערכה נסו לשקף לבן הזוג את המשפט: "אני שומעת אותך אומר שאתה מעריך.... האם שמעתי?". (עיינו במאמר על שיטת אימגו באתר).

שאילת שאלות הינה דרך מצוינת להעמיק בשיחה ולהראות התעניינות אמתית, יחד עם זאת , לעיתים יש לנו נטייה לייצר שיח טכני ואפילו קצת מאשים" מה עשית היום? " איפה היית?" . אני מזמינה אתכם לנסות לשאול שאלות ממקום סקרן ומתעניין ובמקום שאלות ה"מה" "למה", "כמה" נסו את "הייתי שמח/ה לשמוע איך עבר עליך היום?", "אני רואה חיוך על פניך, אני מניח/ה שהיה לך יום טוב". זוהי דרך מזמינה יותר לקשר.(קיראו במאמר באתר - קשיים בזוגיות - למה אנחנו רבים?).

שיברו את השגרה וצאו לזמן איכות שהוא רק שלכם. ללא הילדים. זה מסובך. עולה כסף, אבל שווה ללא ספק את ההשקעה. אין תחליף ל"ביחד" חופשי ולדיאלוג פתוח. רק אתם אחראים על יצירת מרחב חדש ואוהב יותר, אל תוותרו על מפגש יומי שהוא רק שלכם אפילו לכמה דקות. הקשיבו לבן הזוג עם לב פתוח וללא דעות קדומות. ביקור בעולמו של בן זוג הוא כמו ללמוד שפה חדשה, שנדמה לנו שאנו כבר מכירים אותה, ובעצם יש שם "שכונות" שלמות המצפות לגילוי ולאהבה. מקומות של תסכול, צער, כעס, אבל גם של חלומות, אושר ואהבה. (עיינו במאמר באתר: מתי להגיע לטיפול?)

 לסיכום: אלו רק כמה עצות "על קצה המזלג" ובוודאי שאינן "תרופות" פלא. שיפור המרחב הזוגי מצריך השקעה משותפת ובעיקר רגישות ואמפטיה לבן/בת הזוג. אבל כמה סיפוק נחוש כשנצליח להרגיש התחדשות, ולהשיג שיפור, זרימה ואוירה נינוחה יותר בקשר.
 
אל תוותרו על החלום לשתף, לחלק שמחות ותסכולים עם בן/ת הזוג שלכם.
 
אל תוותרו אל אהבה... צרו קשר: 052-3817273
 
עיינו גם במאמרים: