טיפול זוגי

שיטת אימגו

שיטת אימגו לדיאלוג של הקשבה ולתקשורת אוהבת

כל הקיום האנושי הינו מאבק על אוזן קשבת. ואם לא נמצא אוזן קשבת אצל בני הזוג, היכן נחפש אחריה? וכמה עצוב הדבר אם בן הזוג שומע אותנו, אך אינו מקשיב   - ויקטור הוגו
 
שואלים את עצמכם לאן נעלם הפרטנר האוהב והמפרגן שהיכרתם?
מוצאים את עצמכם בעיצומו של ריב, שממש לא ברור איך וממה התחיל?
רוצים לחדש את הרומנטיקה וההנאה מה"ביחד"?
 
הפנטזיה שלנו...
אנחנו שואפים לקשר עמוק ובעל משמעות עם בן הזוג שלנו. אנו זקוקים, ש"יראו" אותנו, שיקשיבו לנו כדי להרגיש קיימים ובטוחים. הפנטזיה שלנו, מרגע שנולדנו, היא, שיבינו אותנו בלי מילים, בלי שנצטרך להסביר. כשזה לא קורה, התסכול והכעס הם כל כך גדולים, שאנחנו מתפרצים. והצעקה או השתיקה וההסתגרות מבטאים בעצם כאב גדול ובקשה לקשר.
 
איך אנחנו בוחרים את בן-הזוג?
עפ"י ה"אימגו" אנו בוחרים את בן-הזוג שלנו עפ"י הדימוי image) ) שנטבע בנו של הדמויות הגבריות והנשיות המשמעותיות בחיינו: ההורים, האחים או קרובי משפחה אחרים. אלו טיפחו אותנו, אבל גם פגעו ופצעו אותנו, במכוון או שלא במכוון. אם האדם הקרוב אלינו אהב אותנו אבל היה מאוד ביקורתי כלפינו – ניצור קשר, שלא במודע, עם בן או בת זוג ביקורתיים.
 
הרוויל הנדריקס, מפתח שיטת ה"אימגו", טוען, שכל קונפליקט בקשר מביא עימו הזדמנות לצמיחה ולתיקון פצעי הילדות. לקשר הזוגי ישנה מטרה סמוייה ובלתי מודעת – לרפא את הפצעים, מהם נפגענו בילדותנו, לעשות להם תיקון ולצמוח מהם.
למי מיועדת שיטת ה"אימגו"?
לזוגות צעירים, המתלבטים לפני מיסוד הקשר, לותיקים שבינינו, המעוניינים לפתור קונפליקטים מתמשכים, לרוצים להיפרד, אבל בכל זאת לבדוק לפני ההחלטה הגורלית,ולאלו המעוניינים ללמוד שפה מרתקת של תקשורת רגשית.
 
מתסכול לאהבה...
השיטה עושה שימוש בכלים ייחודיים של דיאלוג, המאפשרים יצירת תקשורת מכילה ובטוחה בין בני הזוג. באמצעות הדיאלוג, שמבוסס על הקשבה ואמפטיה, נבנה מחדש את המרחב הבטוח, שכל כך חיוני לקיומנו, ונחזיר את תחושת האינטימיות לקשר.
 
המטרה היא להביא למרחב הזוגי אנרגיה של ביטחון במקום האנרגיה של כעסים ותסכול, איתם אנו חיים לעיתים כה קרובות.
כשאנו מפסיקים להגיב "מהבטן", מתכווננים לפרטנר שלנו, מביטים ומקשיבים בסקרנות ובאמפטיה אמיתיים, אנו עוברים ממצב של תגובתיות למודעות. המודעות מחזירה את תחושת החום והביטחון שאיבדנו במשך הזמן.
 
אלו מתאפשרים בעזרת יצירה של מרחב ביטחון, שיאפשר לנו לגעת במקומות הכואבים, וליצור קשר בוגר של צמיחה והתפתחות.
 
בואו נחזיר את השמחה לקשר
אל תיתנו לכעס לשלוט בחייכם. קחו אחריות על המרחב הזוגי שלכם. בואו לקבל כלים ליצירת קשר בוגר של צמיחה והתפתחות. במרחב הבטוח ביניכם לביני נלמד שפה חדשה של תקשורת מכילה ואמפטית, שתחזיר את האינטימיות לקשר ותהפוך אתכם לאנשים מודעים ומאושרים יותר.