מאמרים ומידע מקצועי

מאמרים ומידע מקצועי

מן התקשורת

עם הגיל, משתנה הזוגיות שלנו ומתבגרת, והקשיים מתקבעים. איך לזהות את הבעיות הזוגיות שנובעות מההתבגרות המשותפת ואיך לשפר את מצבנו באמצעות שיטת אימאגו

כל זוגיות מגיעה עם קשיים. בזוגיות ותיקה גם שפופרת פתוחה של משחת שיניים עלולה להצית מלחמת עולם בבית – והנפגעים הם לא רק בני הזוג. אך ככל שהזוגיות ותיקה יותר, ובני הזוג מבוגרים יותר, האתגרים הניצבים בפניהם מתעצמים. כך אומרת יפה אשרוב, פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית בשיטת אימאגו. מצד שני, היא מעודדת, בגיל מבוגר יש גם הזדמנות לתיקון.

מתוך מוטק'ה - לצפיה לחץ כאן

שוחחנו עם המטפלת הזוגית והפרטנית יפה אשרוב לשם, פסיכותרפיסטית ודרמה-תרפיסטית, המתמחה בטיפול זוגי בשיטת אימגו, על מנת להבין מה הם הכלים בעזרתם נשפר את מיומנויות התקשורת בין בני הזוג, במטרה להפוך את היחסים הזוגיים למפרגנים ואינטימיים. ביחסים בהם מתקיים מרחב בטוח, מסבירה אשרוב, יכול כל אחד מבני הזוג להביע את תסכוליו, תקוותיו וחלומותיו ללא חשש מביקורת והאשמה.

מתוך בטיפולנט - לצפיה לחץ כאן

השגרה השוחקת של החיים עלולה להיות הרסנית לקשר הזוגי. לפני שנקלעים למשבר, הנה עצות שמפזרות את התיסכול ומחזירות את האהבה

נהוג לומר שלהתאהב ולהישאר מאוהבים אלה שני דברים שונים לגמרי. זה נכון: מערכת יחסים דורשת טיפול, תחזוקה והשקעה. כאשר היכרנו את הפרטנר הרגשנו שיש לנו חלום משותף, חלקנו רגשות, רגעים וחוויות. אבל בשגרה השוחקת של החיים, לעתים קרובות, התקשורת הרגשית מצטמצמת למטלות היום יום. בני הזוג הופכים לשני זרים, המנהלים בית משותף אבל בלי חוויה של שותפות אמיתית.

זה לא חייב לקרות, באמת. אפשר להחזיר את האינטימיות, לרענן את השגרה ולהחזיר את השמחה לקשר. לפני שנקלעים למשבר, הנה חמש עצות שמפזרות את התיסכול ומחזירות את האהבה. העצות נוסו בשטח והוכיחו את יעילותן. מי שמאמין ומתמיד - מצליח.

מתוך בטיפולנט - לצפיה לחץ כאן

למרות ההוצאות, למרות שעות הערות הרבות של הילדים, ההסעות, ההתרוצצות הבלתי פוסקת– אל תוותרו על זוגיות קרובה ותומכת גם ביולי אוגוסט.

ליפה אשרוב, פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית המתמחה בתקשורת רגשית, יש עצות שישמרו את האינטימיות והאהבה גם בקיץ הרותח. שווה להשקיע: קשר מפרגן ותומך בין ההורים חשוב לכל בני המשפחה.

מתוך NewsFeed - לצפיה לחץ כאן