טיפול זוגי

טיפול זוגי בתל אביב

טיפול זוגי בתל אביב. מתי כדאי להגיע?

מרביתנו מתמודדים מידי יום עם מתחים וקשיים בתקשורת הזוגית. כל אחד מבני הזוג בטוח שהצדק עימו. הכעסים מצטברים, והתסכול מתפרץ לעיתים על נושאים אחרים, שאינם קשורים למוקד הבעיה (קראו גם מאמר - קשיים בזוגיות - למה אנחנו רבים?). בטיפול זוגי בתל אביב נתבונן ביחסים, נבחן את מקור הקשיים, נגלה נקודות מבט נוספות להסתכלות על הבעיות, ונקבל כלים להתמודד עם הקונפליקטים באופן מכבד ואמפטי. לעיתים אנו "סוחבים" שנים רבות בעיות, המגיעות בסופו של דבר למשברים בלתי הפיכים בזוגיות. מומלץ, לכן להגיע לייעוץ או לטיפול זוגי בשלבים מוקדמים יותר, במטרה לשפר את היחסים או להגיע להחלטות ולבחירות ללא "רעשים" ובאווירה מקצועית ואמפטית.

למה טיפול זוגי בתל אביב?

בשנים האחרונות פונים יותר ויותר זוגות ל-טיפול זוגי בתל אביב. רבים מתגוררים באזור, או מגיעים אליה כצומת מרכזית בעבודה ובביקורים. הדרישה כאן לטיפול זוגי היא הגבוהה ביותר בארץ.

בעבר היו זוגות מגיעים לטיפול זוגי רק כשהתקשו להתמודד עם משבר קשה: פרידה, בגידות, אלימות ומריבות קשות. כיום מגיעים הזוגות להתייעצות ולטיפול במגוון בעיות המעסיקות אותם בחיי היום יום (קראו גם מאמר - מתי להגיע לטיפול?). הטיפול הזוגי מעניק לזוגות נקודות מבט נוספות להסתכלות על הקשיים שהם חווים, ומספק מגוון כלים ומיומנויות תקשורת להתמודדות טובה יותר עם הבעיות. אין צורך עוד לסבול במערכת היחסים. כדאי ורצוי להגיע ל-טיפול זוגי בתל אביב כדי לשפר את החיים הזוגיים וללמוד לחיות באווירה בטוחה ואינטימית.

זקוקים לסיוע? התקשרו אליי: 052-3817273

טיפול זוגי בתל אביב-מהם הגורמים לבעיות בזוגיות?

  1. משפחה וילדים -זוגות רבים מעלים את נושא חינוך הילדים כגורם למריבות ולהידרדרות ביחסים. ב-טיפול זוגי בתל אביב מתאפשרת התבוננות משותפת ביחסים הזוגיים והמשפחתיים וקבלת כלים חדשים לדיאלוג מכבד ואמפטי.
  2. השתלטות השיגרה על היחסים – אם איננו משקיעים בתקשורת הזוגית, עלולה השיגרה להיות הרסנית למערכת היחסים. אל תחכו למצבי משבר – לכו להתייעצות או לטיפול. בכמה מפגשים תקבלו כלים ומיומנויות לתקשורת חיובית וליחסים פתוחים של דיאלוג, הקשבה ואמפטיה.
  3. המעבר מזוגיות להורות – הפנטזיה של מרבית הזוגות לאושר מושלם לאחר לידת הילד הראשון מתנפצת מול הקשיים במציאות. אל תוותרו על הדיאלוג גם ברגעים הלחוצים והעמוסים. אם המצב "תקוע", מומלץ לפנות לייעוץ או לטיפול זוגי להתמודדות עם האתגרים החדשים ולקבלת כלים לשיפור התקשורת הזוגית (עיינו גם במאמר - משבר בזוגיות לאחר הלידה). 
  4. בגידה או חשד לבגידה – האם ניתן לשקם את היחסים ולהחזיר את האמון שאבד? חשוב להיעזר במצבים אלו בטיפול זוגי. איש מקצוע רואה את התמונה הכללית ואינו לוקח צד. אם יצליחו בני הזוג להפוך את התסכול לאתגר, יוכלו לצאת לדרך חדשה מחוזקים מהמסע המשותף שיעברו יחד. 
  5. משבר גיל המעבר – במשך שנים משקיע הזוג את רוב הזמן והמאמץ בגידול ובטיפוח הילדים. בשנים אלו נפגעת מאוד האינטימיות. כשהבית מתרוקן , עלולים התסכול, הבדידות והכעס לפרוץ במלוא עצמתם (עיינו גם במאמר - בגידות בזוגיות).
    פנו לייעוץ/ טיפול זוגי בתל אביב – לפתוח ערוצי התקשרות חדשים ולהתחבר שוב לעצמכם ואל בן זוגכם. אף פעם לא מאוחר להגשים חלומות ולחדש אינטימיות שאבדה (עיינו גם במאמר - משבר עזיבת הקן). 
  6. טיפול זוגי בתל אביב מומלץ גם אם אתם בהתלבטות לפני מיסוד הקשר או לפני פרידה ואף בתהליך הגירושין עצמו, בעיקר אם יש לכם ילדים. יש חשיבות מכרעת להמשך הדיאלוג בתקופות מעבר אלו, שיקנו תובנות חדשות ויאפשרו החלטות מודעות. 
  7. גם עם משברים כגון אובדן, מחלה או מצב כלכלי ירוד ניתן להתמודד כשקיימים דיאלוג, הקשבה ואמפטיה ביחסים הזוגיים. – אלו שינויים המצריכים שינויים באורח החיים. טיפול זוגי יספק את המרחב להחזרת האיזון ליחסים, ויהפוך את הקושי לאתגר להשגת התפתחות זוגית משותפת. (עיינו גם במאמר באתר –זוגיות במשבר)

טיפול זוגי בתל אביב - איך נדע לאיזה טיפול להגיע?

קיימים סוגים שונים של טיפולים. זוגות רבים משתפים אותי כי קשה היה להם להחליט לאן ולמי לפנות. ובעצם, איך בוחרים מיהו המטפל "המתאים".

חשוב לדעת ולהבין מה אנחנו מחפשים ומהי מטרת הטיפול, והאם לפנות לייעוץ או לטיפול? ייעוץ זוגי עוסק ב"כאן ובעכשיו" ובדרכי התמודדות מעשיות עם הבעיות. בעיקרו זהו טיפול קוגניטיבי. ובמהותו הוא קצר יותר. הטיפול הזוגי עוסק יותר בתהליכים, בדינמיקה של היחסים. בכאב, בבדידות, בתסכול ובתקוות. מטרתו לבנות מערכת יחסים יציבה, בטוחה ואינטימית לאורך זמן. גם לשיטות אלו יש הסתעפויות: אימון, טיפול נרטיבי, דינמי, אימגו וכו` (עיינו גם במאמר באתר על שיטת אימגו)

חשוב לבדוק את ניסיונו של המטפל, את שיטות העבודה שלו ומהו תחום התמחותו. אך מעבר לכל, הטיפול הזוגי קשור לכימיה הנוצרת במרחב שבין המטפל/ת לבין הזוג, באווירה, בתחושת הביטחון ובאמון שנוצר. שום המלצה לא תוכל להחליף מפגש עם המטפל והתרשמות ישירה ממנו.

במהלך השנים רכשתי ניסיון בשיטות טיפוליות שונות. בקליניקה, באווירה בטוחה ומכילה אני עושה אינטגרציה בין השיטות: קוגניטיבי, דינמי ואימגו. בעיקר אני קשובה ומתאימה את השיטה לצרכים של הזוגות המגיעים להתייעצות.


זוגות רבים חוששים מהתהליך הארוך של הטיפול. הבשורה הטובה היא שניתן לעיתים בכמה מפגשים לשחרר חסימות וליצור דיאלוג של אמון. יחד עם זאת חשוב ללכת לטיפול מתוך תחושת מחוייבות הדדית לתהליך. תהליך שיביא לשיפור משמעותי ביחסים הזוגיים ויצור איזון ותקשורת רגשית בטוחה ואינטימית גם לאחר הטיפול.

עשו את הצעד הראשון. בואו לקבל כלים לשיפור היחסים לבניית דיאלוג של אמון ולפיתוח תקשורת רגשית עם בני הזוג והסביבה. מיומנויות שיסייעו לכם לעשות בחירות מתאימות ולקבל החלטות מודעות.

אני כאן למענכם לכל התייעצות, טיפול או הדרכה אישית וזוגית. צרו קשר: 052-3817273


לקריאה נוספת: